אודות

בית חב"ד דרמסלה

בית חב"ד דרמסלה הוקם בשנת ה'תש"ס ביוזמתו של הרבי מלובאוויטש ע"י השליחים – הרב דרור ואשתו מיכל שאול.

היכן אנו ממוקמים?!

דרמסלה היא למעשה מעיין"מועצה איזורית" שבה כלולים כמה כפרים ועיירות. זוהי חלק ממדינת הימצ'ל פראדש בצפון הודו. מבית ריבוי הכפרים, ישנם שלושה מוקדי תיירות מרכזיים שהם: הכפר דארמקוט, הכפר באגסו והעיירה מקלוד גנג'.הכפר דרמקוט ממוקם בגובה 2000 מטר מעל פני הים, בתי הכפר טובלים בנוף של יער ארזים ושדות חקלאיים, בית חב"ד ממוקם בלב הכפר ובנוי בצורת הבית של הרבי מלובאוויטש המכונה '770'.הכפר באגסו נמצא דרומית מזרחית לדארמקוט ושוכל למרגלותיו בגובה 1800 מטר. בהליכה מתונה מדובר על 20-30 דקות הליכה מכפר לכפר. הכפר באגסו פחות כפרי ויש בו גם תיירות הודית רבה, יש בו מבחר חנויות לתיירים ובצידו נחל נאה ומפל זורם.

העיירה מקלוד גנג' נמצאת באותו קו גובה של באגסו, דרומית מערבית לדארמקוט. בעיירה אוכלוסיה טיבטית והרבה חנויות עם רחובות שלושה רחובות רועשים ובאסטות לצידם. ברוך השם ישנם כרגע שני בתי חב"ד בדמסלה, אחד בכפר דארמקוט והשני בבאגסו.

מה אנו עושים כאן?!

בתי חב"ד מציע לציבור המטיילים וכן לקהילה היהודית באזור מגוון רחב של שירותים ופעילויות שמטרתם לסייע לכל יהודי באשר הוא בגשמיות וברוחניות.

מנהל בית חב"ד – הרב דרור ורעייתו מיכל מפעילים את המקום ודואגים להכנסת אורחים חמה לכל באי הבית. יחד עימם ישנו צוות של שליחים נוספים המרחיבים את הפעילות משנה לשנה.

ייחודו של בית חב"ד דרמסלה מתבטא בלימוד המעמיק של נושאים שונים בקבלה וחסידות בינהם מדיטציה יהודית, פסיכולוגיה קבלית ואבחון אישי על פי שם האדם ויום הולדתו.

נושאים אלו ואחרים נלמדים במסגרת של קורסים ושעורים המקנים למשתתפים מבוא מרתק לעולם הסוד. 
בית חב"ד פתוח ופועל כל ימות השנה ומזמין אותך להרגיש הכי בבית.


כהמשך לפעילות בהודו אנו מקיימים פעילות בארץ הקודש הכוללת אירוח, ארועים מיוחדים ולימודי פנימיות התורה. "מרכז יחודא עילאה" היא העמותה הפועלת בארץ ובקיצור "יחודא".
מטרתנו היא ליצור אחדות בעם ישראל, לחזק את הזהות היהודית כעם וכפרטים ולעודד מנהיגות רוחנית. 
נשמח לעמוד לשרותכם בכל ענין וגם נשמח להעזר בכם – איש כפי נדבת לבו.

גלילה לראש העמוד