אודות

מרכז "יחודא"

הרעיון של הקמת מרכז פעילות בארץ למעשה הגיע למעשה מהתלמידים הרבים בבית חב"ד בדרמסלה. הסתיים הקורס, נגמר רצף של שעורים מרתקים, נוצר קשר חם ואוהב, התחיל שינוי משמעותי בחיים ונשאלת השאלה… מה הלאה? היכן בארץ אפשר להמשיך ללמוד באותה אוירה סגנון ועומק? איך אפשר להמשיך בצמיחה הרוחנית ולהאיר את החיים בתובנות העמוקות של הקבלה והחסידות? מה הדרך להפוך לשליח, יועץ, משפיע ומטפל עבור אחרים?
אחרי מאמצים רבים, התחלנו את הפעילות במרכז "יחודא" ברחובות. שם העמותה שלנו הוא "מרכז יחודא עילאה", ביטוי שמופיע בספר הזוהר ומתייחס לקשר הנשגב שבין נשמות ישראל לקדוש ברוך הוא בכוח התורה הקדושה. חיבור שהיא ישיר ובלתי אמצעי, חוויה של אחדות טהורה.
כל מי שהיה באחד מרגעי השיא בבית חב"ד דרמסלה הרגיש שהיה אור מיוחד באוויר ובנפש. אולי במהלך סדר פסח, או קבלת שבת, התבוננות עמוקה, דיבור פנימי במהלך הקורס, חוויה עילאית במרומי ההרים או פשוט מפגש מרגש בין נשמות. החוויות המיוחדות הללו לא אמורות להיות חלק מנוסטלגיה אלא עלינו להשתדל לשזור אותן במהלך חיינו. הדרך לכך עוברת בלימוד, תרגול, אחוות חברים, התבוננות, פיתוח יכולת ההבעה של נפשנו ובעיקר שינוי תודעתי והתנהגותי בתהליכי הגדילה הרוחנית שלנו.
אנו בעד להישאר תמיד צעירים, תמימים וצומחים. מאמינים שבכל סיטואציה בחיים אפשר וצריך לשלב עבודת נפש פנימית.

אתם בוודאי רוצים להמשיך לצמוח, להשתנות, ללמוד לתת, לסייע לזולת בהדרכה ליציאה ממצוקותיו, לחדד את החושים הרוחניים העדינים של הנפש, להתחבר למשמעות החיים. השאיפות הבריאות הללו יכולות וצריכות להתממש.

אנו ממוקמים ברחוב הרב י. ל. מימון 9/1 בעיר רחובות.

הכי פשוט ליצור קשר במייל ולברר מה הפעילות הקרובה, לתאם ולהגיע.
כמו בדרמקוט, זהו גם ביתנו הפרטי וגם מקום של לימוד ויחד. הרעיון שלנו הוא ליצור קהילה של תלמידים ותלמידות שכל אחד יאיר את חייו ואת סביבתו מתוך התובנות של המפגש המשותף.
ברוכים הבאים, מאוד נשמח לראותכם עמנו!