קורס הכשרת יועצים לרפואת הנפש

מהות הלימוד:

אנו יוצאים מנקודת הנחה שחכמת התורה כוללת בתוכה את כל הידע הנדרש על מנת להבין את נבכי נפש האדם, לרפא את מכאוביו ולהדריכו כדי להגיע לאיזון נפשי ושמחה.
במהלך הקורס נכיר את המקורות הטהורים המשקפים את מבנה הנפש ודרכי ההבעה שלה. על ידי אבחון מקומות הזקוקים לעבודה ותיקון, וחיבורה של הנפש לתודעה רוחנית ונפשית מאוזנת ובריאה, נוכל לבנות מרחב של חיים מאושרים עבורנו ועבור זולתנו.

מעיינות החכמה:

הספרות המלווה את הקורס הינה מגוון ספרי קבלה כגון הזוהר הקדוש וכתבי האריז"ל. ספרי חסידות כגון ספר התניא ומאמרים שונים. ספרי הדרכה והעמקה של הרב יצחק גינזבורג שליט"א ועוד.

חבורת הלומדים:

על מנת להיות מטפל טוב על האדם לעבור תהליך אישי של מודעות צמיחה ושיפור. פעמים רבות, כחלק ממשימה זו, עלינו להיות מטפלים. יצירת קשר נכון עם הזולת מתוך תודעת שליחות מתוקנת מאפשר לנו להיות בני זוג אוהבים ותומכים, הורים מאירים לילדינו וחברים נאמנים.
שאפתינו היא לחנך מרפאים המגדלים מושפעים המסוגלים לקיים אורך חיים מלא בתוכן, יצירתיות ופוריות.
מי שמעונין לעבור תהליך זה עם עצמו ולקבל כלים על מנת להדריך בו את היקרים לליבו, מוזמן למסע מרתק פנימה.

סדר עבודה:

הקורס כולל למעשה את חמישה חלקים עיקריים:
מפת הנפש {50 שעות}
התבוננות קבלית חסידית {25 שעות}
תנועה ונשימה. {16 שעות}
גישות טיפוליות, דרכי אבחון, פרקטיקה {16 שעות}
ימי שטח {24 שעות}
הקורס מורכב מ 38 מפגשים של 2-3.5 שעות כל אחד, סה"כ כ- 110 שעות בכיתה. כמו כן אנו מקיימים 4 ימי שטח. שניים במדבר, אחד בהרי ירושלים, אחד בגליל. בכל אחד כשמונה שעות לימודיות. סה"כ 135 שעות הנחשבות ל 180 שעות אקדמאיות.
הקורס מתנהל באופן של לימוד משותף של החומרים העיונים. קבוצת דיון בהם נוטל הקהל חלק פעיל – שואל, משיב ומשתף.
תרגולים מעשי של הרפיה, התבוננות {מדיטציה}, נשימה, ניגון, תנועה וכתיבה. אלו שזורים כל אחד במקומו ביחידות השונות.
אנו משלבים יציאה לטבע. ימי השטח מאפשרים מגע בלתי אמצעי עם ארץ הקודש על סגולותיה הרוחניות והרפואיות הנעלות. שהייה, לימוד ותרגול בטבע הינם כלים אמיתיים לחיבור לטבע הכי פנימי שלנו ומשיב הנפש.
מעבר לעבודה במפגשים, התלמידים יקבלו חומרי לימוד ועיון ודפי עזר להעמקת הלימוד וההבנה. מדי שבוע ניתנים תרגילים מעשיים וחומרי העשרה אשר דרכם הופך הלימוד לחוויה מוחשית וכלי פרקטי ליישום החומר הנלמד במהלך כל תקופת הלימוד והחיים בכלל.
ההכשרה לייעוץ כוללת בניית תכנית טיפול, ליווי אישי בעבודה מעשית, דרכי התמודדות עם בעיות שונות, דגש על אבחון והכוונה למטרה המתאימה ועוד.

מרצה

הקורס מועבר על ידי הרב דרור שאול, מרצה בנושאי תורת הנפש וההתבוננות, יועץ ומדריך מזה עשרות שנים, בעל נסיון וידע נרחבים. חלק מתרגילי ההתבוננות והתנועה יועברו לנשים על ידי מנחה בהתאם לצורך.

דרישות

על התלמידים להיות נוכחים בכל המפגשים, לקחת חלק פעיל בסדנאות השונות ומילוי המטלות הלימודיות והמעשיות. במהלך השנה יהיה על התלמידים לעבור מבחנים, להגיש עבודה מסכמת בתחום התיאורטי, להגיש תיק טיפולים.
מתוך אלפי התלמידים שעברו אצלנו קורסים וסדנאות החל משנת תש"ס, נוכל לסכם בכמה נקודות את מעלות ההשתתפות בקורס כפי שסוכמו על ידי התלמידים:
ידע ומודעות
         תרכשו ידע מקיף, עשיר ומעמיק בסודות מבנה הנפש, תהליכי ריפוי, תיקון ואיזון.
כלים מעשיים על טהרת הקודש
         תתוודעו לארגז כלים ייחודי ויעיל לשימוש אישי ולהדרכת הזולת.
מימוש עצמי בתחום הטיפול והיעוץ
         תקבלו תעודת יועץ לרפואת הנפש שתאפשר לכם ללוות מטופלים משלכם.
העצמה והתפתחות אישית
תגיעו למודעות עצמית של מעלות האישיות ויכולת להביע את תעצומות הנפש בחיים מאושרים.
רישום:
למועדי הקורסים הקרובים ולפרטים נוספים נא מלאו את הטופס ונחזור אליכם.